Tusz do rzęs

Jeżeli chcesz obrysować ołówkiem także powiekę górną, wystarczy pociągnąć ostrożnie linię od środka do zewnętrznego kącika oka. Linię tę rozmazuje się trochę pędzelkiem do cieni. Ja wybrałam Cake-Eyeliner. Eksperci stosują go do obrysowywania powieki górnej. Cake-Eyeliner można dostać w postaci sprasowanego pudru w kostce, razem z pędzelkiem. Przy pomocy tego pędzelka lekko zwilżasz kostkę i następnie delikatnie zakreślasz nim linię na ostatniej trzeciej części skraju powieki. Posługując się pędzlem do akwareli nr 1 możesz zrobić jeszcze subtelniejsze linie. Także i w tym przypadku po zrobieniu linii rozciera się ją na koniec lekko pędzelkiem.

Tusz do rzęs: W handlu jako tusz do rzęs określa się tusz rozpuszczalny w wodzie. Tusz rozpuszczalny w tłuszczu to masca- ra. Zaletą tuszu rozpuszczalnego w wodzie jest to, że daje się go nanosić bardzo cienko, podczas gdy mascara nieco skleja rzęsy. Ponadto mascara daje się użyć tylko wtedy, gdy spirala jest jeszcze dobrze wilgotna. Gdy spirala wyschnie, jest już nie do użycia i trzeba dokupić część opakowania zawierającą tusz, tak zwany refill. Dodajmy jeszcze, że tusz w kamieniu jest wydajniejszy, a zatem także tańszy.

Aby tusz na rzęsach był trwały należy nakładać go wielokrotnie, następnie wyszczotkować rzęsy czystą szczoteczką do rzęs, uformować je, a w końcu ułożyć szczoteczką na zewnątrz, tak aby uzyskać efekt „migdałowego oka”. Tak zatuszowane rzęsy pozostają w pożądanym ułożeniu. Podczas szczotkowania nie tylko usuwany jest nadmiar tuszu, ale również oddzielane są od siebie poszczególne włoski. Dobrze zatuszowane rzęsy wyglądają jak wieniec pojedynczych włosków, źle – zlepiają się w „łapki muchy” i mogą zniszczyć efekt najlepszego nawet makijażu. Właśnie dlatego, dla dyskretnego podmalowania oczu szczególnie ważne jest zaopatrzenie się w szczoteczkę lub grzebyk do rzęs.

Brwi: Gdy skorygowałaś i wyszczotkowałaś brwi tak, że uzyskały pożądany kształt, użycie ołówka do brwi jest już naogół zbędne. Dziś nie podkreśla się ołówkiem nawet jasnych brwi, pozostawiając je w stanie naturalnym. Jeżeli chce się jednak wprowadzić małe poprawki, na przykład jeżeli wyskubało się w brwiach dziurki, to szczotkuje się brwi pod włos i pędzelkiem, bardzo dokładnie, nanosi się cienie w pudrze lub Cake-Eyeliner po linii. Potem z powrotem czesze się brwi i układa, rozcierając zarazem nałożone cienie i kreski ołówka, aż staną się niewidoczne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>