Rytualne spotkanie umysłów

Medytacja zasilająca pozwala nam komunikować się conajmniej w trzech warstwach: w warstwie świadomej – przez skórę: na subtelniejszym poziomie, oddechowym – poprzez oddech i na płaszczyźnie najsubtelniejszej – poprzez czakramy. Regularna komunikacja tego typu wytwarza z czasem rodzaj synergii między czakramami partnerów. Poznanie jantr umożliwia posługiwanie się nimi w wizualizacjach towarzyszących doświadczaniu energii czakramów. Wzajemną komunikację dodatkowo pogłębia zastosowaniedotykutantrycznego i medytacji zasilającej, (techniki dotyku przedstawione są w rozdziale ósmym „Taniec miłości”).

Koncentracja na oddechu i centrach energetycznych wytwarza rodzaj swoistej energii. Po zakończeniu tej pozycji medytacyjnej partnerzy mają zawsze więcej energii niż w chwili, gdy zaczynali się do siebie zbliżać. Jeżeli każdy dzień rozpoczynamy medytacją zasilającą, nie tylko zasilamy partnera cząstką samego siebie, afirmując w ten sposób nasz związek, ale również zaczynamy nasz dzień od miłości i wstajemy w cudownym nastroju, wypełnieni energią, która pomaga nam sprostać wymogom dnia.

Po zakończeniu medytacji, która powinna trwać około dziesięciu minut – zanim rozejdziemy się do naszych zajęć, zaczniemy szykować śniadanie czy obiad, rozmawiać z dziećmi itp. – zastosujmy jeszcze jeden rodzaj tantrycznej komunikacji. Popatrzmy na siebie nawzajem. Zajrzyjmy w siebie nawzajem. Nie mówmy nic – popatrzmy na twarz partnera, z którym czujemy się teraz tak bardzo złączeni. Zauważmy światło, promieniujące z oczu najdroższej osoby. To jeden z efektów medytacji zasilającej – światło miłości, zapalające się tam, gdzie zaistniała harmonia.

Oprócz medytacji zasilającej istnieje jeszcze jedna przyjemność, jakiej partnerzy powinni wspólnie się oddawać. Jest nią rytualne spotkanie umysłów, w postaci codziennej, wspólnej, pięciominutowej medytacji. Do wspólnej koncentracji umysłu stosujemy jantry, mantry bądź inne formy modlitwy lub medytacji. Wiele par najchętniej praktykuje wspólną koncentrację umysłów pod sam koniec dnia, przechodząc bezpośrednio do medytacji zasilającej, która stanowi „ukoronowanie dnia”. Pora medytacji nie ma większego znaczenia – ważne jest natomiast, by obie medytacje stały się codzienną rutyną, ponieważ obie stanowią klucz do uzyskania harmonii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>