PROPOZYCJE PREZENTÓW I UPOMINKÓW CZ. II

Dla hafciarki. Poduszeczka do igieł: Jest na to sto pomysłów! Wypchane watą zwierzęta z lnu lub filcu. Poduszeczka w kształcie książeczki oprawionej w aksamit z jedwabnymi stronicami, związana jedwabną wstążką. Haftowane serduszko. Koszyczek wyłożony obciągniętą watoliną. Poduszeczka zrobiona na drutach lub szydełkiem, wypchana watoliną. Poduszeczka z aksamitu z koronkowym brzegiem. Poduszeczka z jedwabiu z wyhaftowanym kwiatem.

Pojemnik na druty do robótek: Na ogół w pudełku na druty jest na nie za mało miejsca i walają się to tu, to tam. W sklepach z materiałami piśmiennymi można dostać rurki z twardej tektury z plastykowymi zamknięciami. Można je okleić folią samoprzylepną, a zamknięcia pomalować farbą olejną.

Pudełko na przybory do robót ręcznych: W sklepie z obuwiem zaopatrz się w pudełko na buty. Są długie, wąskie, szerokie i płaskie, jak na kozaczki, albo małe buciki dla dzieci. Pudełko obciągnij ładnym materiałem i przyozdób wstążkami bawełnianymi. Można w tym przechowywać resztki wełny, włóczkę do robót, druty i igły do haftowania. Takie ozdobne pudełko służy nie tylko do robótek, ale ładnie wygląda w szafie, służąc wtedy do chowania pończoch, chusteczek, rękawiczek i czapek. Koszyczek na włóczkę: Kto chce podarować włóczkę lub nici do haftowania, nie powinien swego prezentu zwyczajnie zawijać w papier. Tani koszyczek do chleba można polakierować w kolorze odpowiednim do koloru wełny i ozdobić kwiatkami z plastyku lub wstążką z tafty. Kłębuszki wełny układać w koszyku jak pisanki.

Pudełko na ozdoby: W sklepie z wyrobami tytoniowymi spytaj o puste pudełko po cygarach. Możesz je pomalować lub polakierować, okleić kolorowym papierem glansowanym lub folią samoprzylepną, albo obciągnąć materiałem. Kto chce ozdobić wieczko, na przykład kwiatkami, cekinami czy rozetkami, powinien je nieco wywatować, żeby te aplikacje trzymały się lepiej. W takim ładnym pudełku można chować różne rzeczy, lub je w nim podarować. Nici, igły, szych, ozdoby, perełki, cekiny, szkiełka, guziki. Ozdobne pudełko z dykty nadaje się na minineseser w podróży.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>