Pozytywne skutki kontroli wytrysku

Kiedy mężczyzna opanuje techniki zachowywania nasienia, jego stosunek może trwać bardzo długo, praktycznie biorąc, dowolnie długo. Korzyści płynące z tego faktu są wielorakie. Przedłużony stosunek oznacza pogłębioną intymność gry miłosnej, dłuższy czas intymnej komunikacji, więcej elektryzujących doznań podniecenia, pożądania, nadwrażliwości i rozkoszy. Ponieważ doświadczenie seksualne jest również doświadczeniem duchowym, tantrycy wielką wagę przypisują sile powściągania.

Imdłużej mężczyzna odbywa stosunek, tym więcej gromadzi energii seksualnej i tym bardziej wyostrza zawarty w niej element jang. W efekcie siła jego orgazmów jest o wiele większa niż podczas stosunków trwających zaledwie 10 minut. Kiedy po długiej sesji miłosnej, w trakcie której nieprzerwanie zachowywał nasienie, decyduje się na wytrysk, jego wytrysk ma moc eksplozji.

Wydłużony stosunek w jeszcze większym stopniu zwiększa energię orgastyczną kobiety, ponieważ jej energie zazwyczaj rozbudzają sią wolniej. Mężczyzna, który nie gna w miłości na oślep, który nawet w najgłębszych zakamarkach umysłu nie dąży do wytrysku, kocha i przeżywa akt miłosny w odmienny sposób.

Prawdę mówiąc, dopóki mężczyzna nie pojmie zasad kontroli wytrysku i nie opanuje odpowiednich technik – jego stosunek miłosny będzie w większym stopniu reakcją na własną potrzebę fizycznego rozładowania niż prawdziwą miłością. Opanowanie wytrysku stanowi ważny krok na drodze podniesienia seksu do rangi sztuki miłości. Niech cię więc nie zaskoczy, że kiedy zaczniesz stosować właściwe techniki będziesz zakochiwać się wciąż od początku w swoim partnerze: zarówno mężczyzna, jak i kobieta widzą się teraz od nowa, ponieważ będą przeżywać stosunek miłosny z inną świadomością i w odmiennym stanie świadomości. Gdy mężczyzna celowo nie szczytuje, kobieta odbiera to jako następujący przekaz: „To kochanie przeznaczam wyłącznie dla ciebie. Moje spełnienie płynie z towarzyszenia twojej ekstazie. Nie chcę niczego dla siebie, ponieważ twoja rozkosz porusza moje serce, mój umysł i moją duszę, jest to dla mnie cenniejsze od wytrysku”. Mężczyzna ofiarowuje ukochanej stosunek w darze i tak też zostaje on odebrany. Kobiety są takim podarunkiem głęboko wzruszone – ma on dobroczynny wpływ na moc ich miłości i siłę związku. U wielu kobiet ten rodzaj doświadczenia oznacza początek doniosłych zmian prowadzących do uzdrowienia psychicznego, o którym wcześniej wspomnieliśmy – doświadczenie to jest przeciwieństwem sytuacji, w której mężczyzna czerpie rozkosz z kobiety, wykorzystując ją i nie dając nic w zamian. Na kobietę, która przez mężczyzn była wykorzystywana i raniona, kojąco i łagodząco działa mężczyzna, który daje wszystko, nie żądając niczego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>