Pozycje seksualne

W księgach tantrycznych i na ścianach starożytnych świątyń indyjskich przedstawionych jest wiele niezwykłych pozycji i układów seksualnych. Pozycje te były komponowane i odtwarzane przez święte niewiasty tantryczne, od dzieciństwa ćwiczone w sztuce miłości. Dla tantryków zachodnich, pozbawionych takiego treningu, są to pozycje zbyt skomplikowane, trudne i dalekie od wygody. Lepiej uznać je za alegorie ekstatycznego rytuału, niż próbować samemu odtwarzać. W czasie naszych seminariów posługujemy się pięcioma podstawowymi pozycjami, które są wygodne i proste. Każda z tych pozycji ma setki wariantów, co w połączeniu z opisanymi już technikami ruchu pozwala na dokonywanie ciągłych zmian w choreograficznym układzie tańca miłości.

Owe pięć podstawowych pozycji to: pozycja horyzontalna, w czasie której mężczyzna znajduje się na wierzchu: pozycja horyzontalna, w czasie której kobieta znajduje się na wierzchu: pozycja boczna, w której partnerzy zwróceni są do siebie przodem (obojętnie na którym boku i w jakim kierunku): pozycja, w której mężczyzna znajduje się z tyłu kobiety oraz yab yum, pozycja w miłości tantrycznej wyjątkowa.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>