Jedna z zasad kształtowania twarzy brzmi: im intensywniejszy makijaż tym mniej jaskrawy kolor pomadki do ust. Odnosi się to przede wszystkim do makijażu dziennego, bo wieczorem, przy sztucznym świetle, wargi mogą być bardziej czerwone. Do precyzyjnego umalowania ust potrzebujesz pędzla do warg, którym nabiera się szminkę. Tańszy od niego będzie pędzel do farb olejnych nr 2. Pędzlem do warg możesz także korygować ich kształt. Usta nieco za małe można powiększyć, a zbyt szerokie zmniejszyć. Jednak poszerzając małe usta nie należy wychodzić poza brzeg ust, a tylko go wyraźnie zakreślić. Przy ustach zbyt szerokich prowadzimy pędzel wzdłuż wewnętrznego brzegu ust. Pędzlem możesz ponadto mieszać kolory ze sobą. Jaśniejsze punkty robisz w miejscach, które powinny być uwypuklone, ciemniejsze na tych, które mają być ukryte. Aby ustom nadać ładny połysk można pędzlem nanieść na pomadkę trochę błyszczyku.
Młode dziewczęta bardziej lubią błyszczyk niż klasyczną pomadkę, kolor błyszczyka jest naturalny, nadaje ustom delikatnie błyszczący, czerwony połysk, a wargi wyglądają jak niemalowane. Czerwony i bezbarwny błyszczyk możesz łatwo zrobić sama. Błyszczyk bezbarwny:
Składniki: 1 kawałek wosku wielkości grochu, 1 łyżeczka do kawy bezwodnej lanoliny, 1 łyżeczka oleju rycynowego, 1 łyżeczka olejku dla niemowląt. Przygotowanie: Wszystkie składniki stapia się razem w wysokim naczyniu ze szkła lub porcelany na wrzącej łaźni wodnej. Jak tylko powstanie jasny, tłusty spław miesza się go, napełnia nim pudełko na krem i studzi. Abyś błyszczyk mogła nosić w torebce, praktycznie jest mieć go w małym pudełeczku.
Błyszczyk czerwony: Używasz tych samych składników co do bezbarwnego. Przygotowanie także jest identyczne. Do barwienia dodajesz resztki z pomadek do ust, przy czym trzeba pamiętać, że pomadki o jasnych kolorach nadają błyszczykowi jedynie bardzo subtelny koloryt, kolory ciemne nadają mu intensywną czerwień. Oczywiście możesz mieszać różne, jasne i ciemne resztki. Przy pomocy tej samej masy podstawowej można do błyszczyka wprowadzić różne odcienie czerwieni, od jasnych do głęboko ciemnych. W tym celu dodaje się najpierw resztkę najjaśniejszą, po zmieszaniu odlewa się trochę, a do pozostałości dodaje następną resztkę, ciemniejszą. Znowu odlewa się trochę do kolejnego pudełeczka i do pozostałości dodaje znowu jeszcze ciemniejszą. Tak można sobie stworzyć całą paletę odcieni błyszczyka, od różowego do ciemnorubinowego. Jeśli ci się jakiś kolor błyszczyka nie spodoba, to po prostu stopisz go jeszcze raz i zmienisz wedle gustu.
Leave a reply