Po seksie

Gdy oboje partnerzy doznali w tańcu zaspokojenia, szczególnie zaś, jeśli mężczyzna miał wytrysk, w miłosnej poświacie wciąż jeszcze drzemie wielki potencjał energetyczny. Mężczyzna, który wyzbył się całkowicie swojej męskiej esencji, energii jang, staje się w najwyższym stopniu receptywny i podatny na przyswajanie energii z zewnątrz. Tantra nakazuje, by mężczyzna nadal pozostawał w ukochanej mimo iż po wytrysku jego lingam jest miękki. Energia, którą jego lingam wchłania w tym stanie, wielokrotnie przewyższa energię, którą mężczyzna jest zdolny wytworzyć. Dzieje się tak zwłaszcza gdy posługuje się on technikami oddechowymi (rozdział dziewiąty) i zaawansowanymi technikami bandha, służącymi pobieraniu energii i przenoszeniu jej do czakramów wyższych. Para tuląc się i współoddychając przekazuje sobie nawzajem silny ładunek elektryczny. Powstaje wówczas swoisty eliksir energetyczny, złożony z kobiecej energii jin i energii jang, którą otrzymała od kochanka. Jeśli mężczyzna spije eliksir, wizualizując jego wchłanianie i wdychając jego esencję, otrzyma z powrotem znaczną część energii zużytej podczas wytrysku. Jeśli postanowił powstrzymać się od wytrysku, cała energia jang powróci do niego, naładowana płodnością i twórczą mocą kobiecej śakti. Energia ta zregeneruje go, przebudzi i uzdrowi.

Czas po orgazmie jest równie ważny dla kobiety, jednak nie ze względu na konieczność uzupełnienia energii, gdyż kobieta otrzymuje ją wraz z orgazmem w darze, lecz z powodu intymnej więzi z kochankiem, jaka się wówczas pojawia. Intymna więź, której kobieta łaknie całym sercem, jest równie istotnym elementem rytuału jak gra wstępna i podobnie jak ona utrzymuje wir pożądania tuż pod powierzchnią kobiecej skóry, łącząc parę tak samo silnie jak zespolenie płciowe. W harmonijnej poświacie spełnionej miłości, intymna więź zasila wszystkie aspekty związku oraz naszej ludzkiej natury.

Wszystko, co naszym sercem targa, Myśl i uczucie, i wzruszenie, To jeno służki są miłości Pokarm dla jej płomieni. Coleridge, „Miłość”, (tłum. Z, Kubiak). Zanim Śiwa i Śakti nauczyli się sztuki miłości, musieli wymienić między sobą pewne sekrety. Wiele z tych sekretów omówiliśmy już wcześniej, jak choćby tajniki tworzenia i utrzymywania harmonii w związku czy tajniki leczenia urazów psychoseksualnych. W tym rozdziale ujawnimy kilka kolejnych sekretów Śiwy i Śakti, sekretów seksualnych, które przeniosą wasz stosunek miłosny w nowe regiony.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>