PIELĘGNACJA URODY PO KĄPIELI CZ. II

Przy doborze olejku zapachowego powinno się wybrać zapach odświeżający, a także taki, który z pudru zrobi zarazem dezodorant. Dobrze nadają się do tego olejki cytrynowy, melisowy lub lawendowy. Znakomity jest także olejek miętowy, przy czym wystarczy go tylko 5 kropli.

Zastosowanie i działanie: Wysypujesz na dłoń nieco pudru z pudełka i lekko rozsmarowujesz go na ciele. Jeżeli ma się małe pudełko z dziurkami, bierze się duży kłębek waty, przyciska go do pudru i przesuwa nim po ciele. Ten puder nadaje się szczególnie do skóry pod pachami, bo zbiera pot bez drażnienia skóry. Pachnący puder można także użyć do stóp.

Woda toaletowa. Składniki: 60 g alkoholu 90%, 50 g płynu z kwiatu pomarańczy, 1 łyżeczka do kawy syntetycznego olejku z kwiatu pomarańczy. Przygotowanie: Wodę toaletową pachnącą łagodnie kwiatem pomarańczy jest łatwo przygotować. Olejek rozpuszcza się w alkoholu i dodaje płynu z kwiatu pomarańczy. Raz mocno wstrząsa i przelewa do ciemnej butelki aptekarskiej. Prawdziwy olejek z kwiatu pomarańczy jest bardzo drogi, dlatego wyszukałam bardziej opłacalny olejek syntetyczny. Jeśli wolisz inne zapachy, to do perfumowania nadają się też olejki różany, z kwiatu brzoskwini, cytrynowy, lawendowy lub melisowy. Od intensywności zapachu zależy ile potrzebujesz olejku. Aby to stwierdzić nalej najpierw płynu z kwiatu pomarańczy do stugramowej buteleczki aptecznej. Teraz weź około 1/3 alkoholu, nalej do małej filiżanki i rozpuść w tym nieco olejku. Ten roztwór zmieszaj z płynem z kwiatu pomarańczy i mocno wstrząśnij. Rozgrzej trochę tej mieszaniny na grzbiecie dłoni. Jak tylko alkohol wyparuje możesz dokładnie stwierdzić ile jeszcze trzeba rozpuścić olejku w alkoholu by zapach odpowiadał twojemu „nosowi”. W ten sposób możesz zawsze robić swoją własną wodę toaletową. Zastosowanie i działanie: Użycie pięknie pachnącej wody toaletowej po porannym natrysku jest wspaniałym rozpoczęciem dnia. Naciera się nią trochę przeguby dłoni, oraz miejsca pod pachami i na karku. Kto chce się posługiwać wodą toaletową w sposób wyrafinowany, nalewa ją do buteleczki z rozpylaczem i lekko spryskuje ciało. Wodę toaletową można wykorzystać także w bieliźniarce. Przyjemnie jest używać lekko naperfumowanej bielizny i chustek do nosa.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>