OZDABIANIE WSTĄŻKAMI CZ. II

Wstążki bawełniane. Sklepy pasmanteryjne są prawdziwymi kopalniami złota dla ludzi z fantazją, a pole do stosowania ładnych wstążek bawełnianych jest niemal nieograniczone. Można je kupić we wszystkich kolorach, są i takie, które wyglądają, jakby były robione na drutach lub szydełkiem. Kto chętnie nosi krawatki albo muszki, powinien zaopatrzyć się w rodzaj płaskich taśm, albo zrobić je własnoręcznie. Na krawatkę potrzebujesz metr czterdzieści wstążki o szerokości trzech centymetrów. Miękka wstążka daje się łatwo haftować i wedle fantazji można na nią naszyć cekiny, szklane perełki lub wyhaftować po prostu swój monogram, kwiaty, albo inne wzory. Taką suto haftowaną wstążką możesz obszyć brzegi kamizelki, dół spódnicy, ozdobić torebkę lub czapkę, możesz także dodać do wstążki zamek i zrobić z niej piękny pasek do jednobarwnych ubrań, jeans’ów lub spodni flanelowych. Możesz jej także użyć jako przepaski na czoło lub po prostu jako kokardy do zawiązywania na szyi.

Wybór bawełnianych wstążek o najprzeróżniejszych splotach jest wręcz nieskończony. Jednobarwne, w pasy z motywami ludowymi tkanymi lub haftowanymi, z haftem krzyżykowym lub przeplatane złotą nitką. Wiele wstążek jest miękkich i śliskich, inne, ze skręconych nici, są twarde i sztywne. Jaką wybierzesz wstążkę, to zależy już tylko od tego co chcesz z niej zrobić. Tak więc do obszywania miękkich materiałów stosowane są równie miękkie wstążki, na przykład jako lamówka, lub ozdoba do ubrań folklorystycznych, spódnic i wdzianek. Sztywne wstążki nadają się na paski, do naszywania na skórę, na uchwyty do toreb lub siatek plażowych własnej roboty, do obszywania twardego twe- edu, a także do przewiązywania w talii, jako paski do kimona albo narzutek, płaszczy kąpielowych lub w ogóle ubrań o kroju kimonowym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>