Odgłosy miłosne

W trakcie tańca miłości partnerzy wzbogacają komunikację pocałunkami, dotykiem, ruchem, westchnieniami i okrzykami, szeptem, jękami i wszelkimi rodzajami ekspresji werbalnej. Wszystkie one są wyrazem fizycznych odruchów przełożonych na język piątego czakramu i stanowią istotną muzykę w tańcu miłości. Ponieważ dźwięki wydawane przez kochanków bywają bardzo różne, musimy uważnie wsłuchiwać się w siebie nawzajem, w tembr i znaczenie dźwięków wydawanych przez partnera. Wiele par, zanim osiągnie harmonię czy intymność seksualną, krępuje się rozmawiać wprost o swoich upodobaniach – szczególnie dotyczy to kobiet. Jakiś wstyd sprawia, że kobiecie trudno jest powiedzieć: „Słuchaj, bardzo lubię jak pobudzasz pierwszy cal mojej ¡oni, zwłaszcza w tej pozycji i używając tych dwóch palców. Jest mi bardzo przyjemnie kiedy robisz to okrężnym ruchem, niezbyt mocno, no i jeśli mógłbyś, to rób to dość powoli”. To skrępowanie może być częściowo spowodowane wspomnianą już przez nas introwertywną naturą kobiecej płciowości.

Nawet jeśli partnerzy są na tyle bliscy sobie, by rozmawiać naprawdę intymnie, słowa mające wydźwięk zbyt medyczny lub zbyt techniczny nie bardzo nadają się do takiej rozmowy. Świadoma miłość pragnie atmosfery ekstazy, nie znosi laboratorium. Kochankom często łatwiej jest komunikować swoje seksualne preferencje poprzez reagowanie specyficznymi dźwiękami, gdy partner akurat robi to, co lubią, gdy stosuje właściwe tempo i netężenie pieszczot. W ten sam sposób dowiadują się, co jest dla niego najprzyjemniejsze. Słuchając wzajemnie swoich komunikatów seksualnych, wzmacniają też komunikację w innych dziedzinach, ponieważ stają się bardziej świadomi ogólnej ekspresji partnera.

Wielu ludzi odbiera odgłosy seksualne jako raczej bolesne niż radosne. Możliwe, że w naszym seksualizmie na poziomie psychicznym czy też psychologicznym znajdują się elementy cierpienia sprawiające, że łkamy, jak gdyby zadawano nam ból. Praktykowanie tantrycznej miłości zmienia naszą percepcję tych dźwięków, które zaczynamy postrzegać jako odgłosy ekstatycznej energii, wyrażane poprzez czakram piąty. Praktyka tantry pozwala nam również przezwyciężyć dziedziczony przez wiele kobiet i mężczyzn z Zachodu bolesny i negatywny stosunek do seksu. Wspomniana zmiana percepcji jest kolejnym dowodem na uzdrawiające działanie tantrycznego stylu życia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>