Niepewność i melancholia

Zapewne, te pytania o najbardziej rażące błędy przy zakupie garderoby są nieco przesadzone. Może odpowiedziałaś na wiele pytań uczciwym „tak” lub tylko połową „nie”. W mojej ankiecie chciałam za każdym pytaniem ukryć problem, który może stać ci na drodze w poszukiwaniu idealnej garderoby podstawowej i twego indywidualnego stylu. Poniżej podaję do każdego pytania hasła. Wszystkie pytania, na które odpowiedziałaś „tak”, zawierają problem, z którym musisz się zmierzyć.

Niepewność. To napewno miłe z ich strony, kiedy twoja mama, ciocia albo ojciec wyszukują dla ciebie ubrania w swoich ulubionych kolorach. Robią to zapewne dlatego, że ty sama nie wyrażasz żadnych życzeń i nie masz żadnych własnych propozycji co do twoich ulubionych kolorów. Spróbuj je znaleźć, sprawdź w których ci najbardziej do twarzy. Wypróbuj kolory przy świetle dziennym zwracając przy tym uwagę czy pasują do koloru twojej cery, oczu i włosów. Zastanów się czy te wybrane przez ciebie kolory pasują do twojej pozostałej garderoby, a jeśli w twojej szafie wisi za dużo „nietrafionych” kolorów, spróbuj się ich pozbyć.

Melancholia. Sądzę, że nie odkryłaś jeszcze ile radości sprawiają ładne ubrania. Bawienie się ubraniem, szycie, haftowanie i upiększanie go – w tym wszystkim jest cząstka radości życia. Naszym wyglądem dajemy otoczeniu milczący sygnał. Kiedy chcesz przez swoje ponure ubranie dać wyraz swemu przygnębieniu, smutkowi i depresji, pokazujesz zarazem, że nie przywiązujesz większej wagi do zmiany swego usposobienia. Spróbuj raz swym ubraniem dać wyraz pozytywnym nastrojom.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>