NATURALNA PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Każdy włos jest z natury ładny i lśniący. Nasz organizm daje włosom ochronę naturalną przy pomocy łoju, tłustej substancji osłaniającej włos przed działaniem wpływów zewnętrznych. Ale w wyniku złego odżywiania, choroby, nadmiaru słońca i nieprzemyślanej pielęgnacji włosy stają się łuskowate, zrogowacia- łe i tłuste. Nieodpowiednie metody farbowania, niszczące trwałe ondulacje czynią je suchymi i kruchymi.

Najlepsze leki, dzięki którym włosy stają się błyszczące, gęste i zdrowe, to naturalne i proste środki domowe. Dzięki okładowi z żółtka i oleju włosy będą bardziej błyszczące niż po jakimkolwiek z drogich okładów leczniczych, a utrwalacz miodowy okaże się znacznie zdrowszy dla włosów niż utrwalacze alkoholowe. Dla odświeżenia koloru włosów natura obdarzyła nas najwspanialszymi roślinami: kwiatem rumianku do włosów blond, łupiną orzecha włoskiego do ciemnych, henną do rudych. Po myciu powinnaś jak najczęściej suszyć włosy na słońcu lub w temperaturze pokojowej, bo suszarki elektryczne niszczą je. Codzienne szczotkowanie włosów szczotką z naturalnego włosia usuwa z nich kurz i brud, pobudza ukrwienie skóry na głowie i wzmaga porost włosów.

Okład na włosy zmatowiałe i suche. Składniki: 1 żółtko, 25 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżeczka do herbaty soku cytrynowego. Przygotowanie: Okład przygotowuje się tak jak majonez. Olej wkrapla się do żółtka mieszając je bez przerwy drewnianą łyżką. Kiedy zużyje się już cały olej i sos stanie, dodaje się do niego soku cytrynowego.

Kto ma bardzo długie włosy, powinien wziąć podwójne miary składników. Zastosowanie i działanie: Włosy najpierw się myje i dokładnie suszy. Następnie uzyskaną masę równomiernie nakłada się na nie szerokim pędzlem lub rękoma i lekko wmasowuje się. W czasie działania okładu należy głowę trzymać w cieple. W tym celu dobrze jest założyć czepek plastikowy, jakiego używa się pod natryskiem i owinąć głowę ręcznikiem frotte. Okład powinien działać przez godzinę, po czym ponownie myjemy włosy. Gdy włosy są zmatowiałe i suche, kuracja majonezowa czyni prawdziwe cuda. Włosy stają się po niej wspaniale lśniące, jedwabisto miękkie i dają się łatwo ułożyć. Latem, gdy włosy są przesuszone od słońca, należy tę kurację powtarzać jak najczęściej. Nadaje się ona także dla włosów tłustych, bo leczy zarów-

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>