JAK ZNALEŹĆ WŁASNY STYL?

Jak łatwo się słucha, gdy mowa o własnym stylu. Także pojęcia takie jak „sportowy” czy „elegancki” są tak pojemne i niedokładne, że właściwie nikt nie może użyć ich jako punktu wyjścia. Rozumie się samo przez się, że na sportowo chodzi się do szkoły, w sportowym ubraniu spędza się większość wolnego czasu. Podobnie oczywiste jest, że na sportowo nie chodzi się do opery ani na wesele. Znakiem dobrego ubierania się jest używanie właściwego ubrania do właściwej okazji.

Chodzi jednak nie tylko o to, ale przede wszystkim by to właściwe ubranie nosić z elegancją. Przy dzisiejszym nadmiarze pomysłów w modzie wielu dziewczętom rzeczywiście nie jest łatwo zestawić poszczególne części garderoby tak by zgadzały się z sobą w stylu i dawały efekt harmonii. Dlatego w następnym rozdziale przedstawiam nie tylko najważniejsze części garderoby podstawowej, ale pokazuję również wiele możliwości zestawień. Zarówno w przypadku makijażu jak i ubrania zawsze obowiązuje zasada, wskazująca ci drogę do ładniejszego ,Ja”: „podkreślać zalety, ukrywać wady”. Gdy obejrzysz się krytycznie w lustrze ustalisz bez trudu punkty dodatnie i ujemne w twoim wyglądzie. Teraz trzeba tylko odkryć co zrobić, by twoje zalety przesłoniły twoje wady. Zastanawiając się nad tym stajesz się bliższa własnej osobowości, bo przez zmianę twoich ubrań zmienia się także charakteryzujący cię obraz zewnętrzny i twój własny styl.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>