DOBRE ODŻYWIANIE WARUNKIEM PIĘKNYCH WŁOSÓW

Odżywianie i regeneracja włosów następuje w cebulce włosowej, dlatego na stan i wygląd włosa można wpływać od wewnątrz przez odżywianie. Wszystkie substancje, które mają znaczenie dla wytwarzania rogowego materiału włosa można doprowadzić do niego przez odżywianie: siarkę, żelazo, kwas krzemowy, wapno i jod. W naszym pożywieniu substancje te znajdują się w pokarmach takich jak pełnoziarnisty chleb, świeże jarzyny, cebula, ryby, wątróbka, mleko i jajka. Obecność witaminy B w pożywieniu korzystnie działa na włosy. Amerykański specjalista od pielęgnacji urody Gayelord Hauser uznał witaminę B za najważniejszą witaminę dla pięknych włosów. Jego recepta na zapobieganie wypadaniu i słabemu porostowi włosów brzmi: „Pijcie litr jogurtu dziennie i po każdym posiłku zażywajcie łyżkę piwnych drożdży. Jedzcie pół filiżanki kiełków pszennych z łyżką melasy. Jak najczęściej jedzcie ryby morskie i wątróbkę. Przyjmujcie ponadto tabletki ze sproszkowanych alg morskich lub jodowe namiastki i nie oczekujcie cudów z dnia na dzień. Nic się nie zdarzy. Ale po sześciu miesiącach, jeżeli posłuchacie mojej rady, prawdopodobnie odkryjecie, że wasze włosy stały się gęstsze i bardziej błyszczące”. Inną, klasyczną receptą na piękne włosy i skórę jest smaczny napój na śniadanie.

Koktajl na piękne włosy. Składniki: 1/2 1 mleka, 1 jajko, 2 łyżki kiełków pszennych, 2 łyżki oleju z kiełków pszennych, 1 łyżka miodu. Przygotowanie: jest bardzo proste. Wlewa się mleko, a następnie jajko i inne składniki do miksera i porządnie miesza. Kto rano woli pić coś ciepłego, może mleko ogrzać przed miksowaniem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>