PEDICURE I MANICURE

Najrzadziej co 10 dni stopy powinny być poddane zabiegom kosmetycznym. Jeżeli pielęgnacja stóp odbywa się regularnie i nie czeka się aż stopy będą bardzo zaniedbane, to usuwanie zrogowaciałej skóry i pedikiur nie wymagają dużo czasu. Skórę przy paznokciach zmiękczamy w gorącej kąpieli i drewnianym pręcikiem, który znajduje się w każdym zestawie do manicure, spychamy w dół skórkę u nasady paznokcia (w zestawach do manicure sprzedawanych w Polsce zamiast drewnianego pręcika służy do tego celu maleńka łopatka metalowa, przyp. tłum.). Zmiękczone cząstki skóry usuwamy pręcikiem, lub odmywamy pod ciepłą wodą przy pomocy szczoteczki. Także skóra po bokach paznokcia musi być zmiękczona. Na koniec obcina się cążkami paznokcie i wyrównuje pilnikiem. Aby paznokcie nie wrastały, co jest bardzo bolesne i może wymagać długotrwałego leczenia, skraca się je i opiłowuje nie w kształt owalny lecz prosto.

Latem, w sandałach ładnie wyglądają paznokcie lakierowane. Znajdź lakier w kolorze ciepłej czerwieni lub delikatnego różu. Paznokcie polakierowane krzykliwą czerwienią wyglądają jak szpony. Przy lakierowaniu paznokci najpierw nanosi się na nie lakier bezbarwny, aby unkinąć zabarwienia paznokci na czerwono. Potem następuje druga, cienka warstwa lakieru kolorowego. Nanoszenie lakieru rozpoczyna się pędzelkiem od środka paznokcia a kończy na jego boku. Dla uniknięcia powstawania kleksów na palcach można między nie powkładać zwitki z muślinu lub ligniny.

W przyborniku do pielęgnacji paznokci znajdziesz wszystkie narzędzia do manicuru i pedikiuru. Zanim umyjesz ręce w ciepłej wodzie z mydłem, opiłuj paznokcie grubszym pilnikiem i nadaj im właściwy kształt. Skórki wyrastającej u nasady paznokci, nawet zmiękczonej w cieplej wodzie, nigdy się nie wycina, bo odrasta jeszcze szybciej i staje się grubsza. Wacikiem na patyczku nanosi się na skórkę płyn do usuwania skórki i spycha się ją w dół pręcikiem z pomarańczowego drzewa. Pręcik ten jest w przyborniku (w Polsce służy do tego celu metalowa łopatka, przyp. tłum.). W ten sposób zapobiega się odrostowi skórki. Zamiast specjalnego płynu do zmiękczania skórki możesz użyć kwasu mlekowego, który kupuje się w aptece. Kwas mlekowy rozluźnia zrogowacenia, a mając konsystencję syropu daje się łatwo nanosić. Po zepchnięciu skórki w dół paznokci, drobnym pilnikiem nadaje się im ostateczny kształt. Na koniec można paznokcie pola- kierować, a ręce posmarować tłustym kremem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>