Medytacja zasilająca cz. II

Celem pozycji zasilającej jest harmonijne zrównoważenie i synchronizacja partnerów, wyregulowanie ich odrębnych częstotliwości, tak by zaczęły wibrować ze wspólną częstotliwością. Oba ciała są mocno do siebie przytulone, jedno obejmuje drugie, tył zetknięty z przodem, cza- kram w czakram – w tej pozycji zaczynają się wzajemnie dostrajać. Poszczególne centra energii regulują się nawzajem aż do osiągnięcia równowagi między partnerami. Dla każdej pary – w zależności od upodobań, rozmiarów i budowy ciała – pozycja może się nieco różnić, zawsze jednak najistotniejszy jest komfort. Żaden z partnerów nie powinien doznawać jakiegokolwiek ucisku ani trwać w pozycji, która jest choć trochę niewygodna. Jeśli kobieta obejmuje mężczyznę, prawą rękę może położyć na jego brzuchu (czakram trzeci) albo na jego genitaliach (czakram drugi): lewe ramię może wsunąć w zagłębienie jego szyi (ramię porusza się swobodnie, gdyż głowa mężczyzny spoczywa na poduszce). Lewa dłoń może spocząć na piersi mężczyzny (czakram czwarty) bądź na jego czole (czakram szósty)

Leżąc razem zamykacie oczy i relaksujecie się. Uspokajacie umysł skupiając uwagę na oddychaniu. W czasie wdechu i wydechu koncentrujecie się na przepływaniu oddechu przez nozdrza. Po chwili zaczynacie być świadomi oddechu partnera. W tej pozycji wykorzystuje się dwie techniki oddychania. Jedna, stosowana w trakcie pierwszych minut medytacji, nazywa się oddechem harmonizującym. Partnerzy jednocześnie biorą wdech i zatrzymują oddech, jednocześnie wydychają i zatrzymują oddech. Podczas oddechu harmonizującego partner wewnętrzny jest ciałem przyjmującym, wypełnia się energią przy każdym wdechu, wchłaniając ją przez plecy do czakramów. Partner zewnętrzny jest dawcą: powinien akcentować każdy wydech, emitując energię przodem ciała w przyjmujący tył ciała ukochanej osoby. Robimy trzy pełne oddechy (wdychanie, wdech zatrzymany, wydychanie, wydech zatrzymany) kierując je do każdego z czakramów. Zaczynamy od czakramu serca, następnie skupiamy uwagę na czakramie brwi i na czakramie podstawowym. Od tej chwili koncentrujemy się na pozostałych czakramach w porządku wstępującym, omijając czakram serca i czakram brwi, które już odwiedzaliśmy. Ważne jest, żeby skupiać się na tym samym czakramie co partner.

Technika oddechowa stosowana w drugiej części ćwiczenia zasilającego nazywa się oddechem wzajemnie energetyzującym. Gdy jeden z partnerów bierze wdech, drugi robi wydech: w ten sposób w czasie pa- rosekundowego zatrzymania oddechu jeden partner zatrzymuje wdech, a drugi wydech. Podczas oddechu wzajemnie energetyzującego skupiamy świadomość na energii, którą obdarza nas partner, jak również na energii, którą mu oddajemy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>